KONFERENCJA „KŁOBUCK PO A1” ZA NAMI

25 Październik 2017

We wtorek, 24 października br. w Kłobucku odbyło się organizowane przez Burmistrza Kłobucka Jerzego Zakrzewskiego oraz Gazetę Wyborczą spotkanie z cyklu "Miasta Idei" dotyczące autostrady jako szansy na rozwój inwestycyjny miasta.

Spotkanie rozpoczęło się warsztatami, w których aktywny udział wzięli mieszkańcy, aktywiści, przedsiębiorcy, samorządowcy i uczniowie kłobuckiego gimnazjum i Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku oraz Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Po dwóch godzinach warsztatów w sali widowiskowej odbyła się debata. Wszyscy rozmawiali o tym, jakie szanse daje Kłobuckowi wybudowanie autostrady. Podczas warsztatów uczestnicy mieli za zadanie wymienić słabe i mocne strony Kłobucka związane z budową autostrady oraz korzyści jakie istnienie autostrady da naszemu miastu i jej mieszkańcom.

W gronie panelistów znalazł się Marszałek Województwa - Wojciech Saługa, wieloletni prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Piotr Wojaczek, zastępca dyrektora GDDKiA w Katowicach - Marek Niełacny oraz prof. Paweł Nowodziński - Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.
Na koniec Burmistrz zapowiedział, że to spotkanie jest otwarciem dyskusji o działaniach na rzecz rozwoju Kłobucka związanych z budową autostrady.

Relacja na stronie Gazety Wyborczej - http://czestochowa.wyborcza.pl/

KONFERENCJA „KŁOBUCK PO A1” ZA NAMI