II GALA POETYCKA

13 Luty 2018

6 lutego br. z okazji 116. rocznicy urodzin Władysława Sebyły po raz drugi w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbyła się Gala Poetycka. Wydarzenia rozpoczęła poranna Msza Św. odprawiona w intencji patrona w kościele pw. św. Marcina w Kłobucku.

Druga część uroczystości rozpoczęła się po południu zbiórką pod obeliskiem upamiętniającym Władysława Sebyłę. Apel poległych poprowadził mjr Cezary Kubiak. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kłobucku Danuta Gosławska, Sekretarz Magdalena Kasprzak, harcerze oraz przedstawiciele organizacji złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Sebyły.

Kolejna część obchodów odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie otwarcia specjalnie przygotowanej ekspozycji „Łowco słów, zapomniany i smutny” dokonał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Następnie w sali widowiskowej wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego oraz konkursu plastycznego im. Władysława Sebyły.

Wśród członków jury konkursu poetyckiego znaleźli się m.in. literaturoznawczyni, profesor nadzwyczajny w Instytucie Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie Pani Elżbieta Hurnik – przewodnicząca składu jury, poeta, reprezentant Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA Pan Marian Florek, dziennikarka, wicedyrektor Radio FIAT, TV Orion oraz redaktor naczelna czestochowa24.pl Pani Aleksandra Mieczyńska.
W skład jury konkursu plastycznego weszli: prof. Włodzimierz Kulej z Katedry Malarstwa na Wydziale Sztuki AJD Częstochowa, ad. Dariusz Słota z Katedry Malarstwa na Wydziale Sztuki AJD Częstochowa oraz Magdalena Majewska – Krysińska – plastyk z GOK Miedźno.

WYNIKI XI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO IM. W. SEBYŁY:

I miejsce ANNA PILISZEWSKA
II miejsce KATARZYNA WIKTORIA POLAK