DOBRA ZABAWA W DUCHU FAIR PLAY

19 Maj 2017

17 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku odbył się Turniej Sportowy „DOBRA ZABAWA W DUCHU FAIR PLAY”, którego organizatorem był Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Celem wydarzenia było rozwijanie bezinteresownej życzliwości i szacunku wobec uczestników turnieju, promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności ruchowej. Turniej rozgrywany był w pięciu kategoriach wiekowych. W zawodach rywalizowały drużyny dzieciaków z przedszkoli oraz drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Następnie drużyny przystąpiły do konkurencji sportowych takich, jak: rzut woreczkami do celu, przeciąganie liny, bieg w workach, sztafeta sprawnościowa czy biegi sztafetowe, którym towarzyszyły ogromne emocje. Zacięcie walczyli chłopcy z gimnazjum rozgrywając turniej piłki nożnej oraz dziewczęta podczas turnieju piłki siatkowej. Swoimi umiejętnościami mogli się również wykazać nauczyciele oraz rodzice, którzy wzięli udział w meczu piłki nożnej.

W trakcie rozgrywek kibicujących i uczestników rozgrzewały zabawy ruchowe przy muzyce prowadzone przez instruktorkę Kasię Pikułę. Dzieci mogły także poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni.

Wydarzeniu towarzyszyła również prezentacja wozów strażackich, wozu policyjnego i ambulansu, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy z uczestników mógł zobaczyć, jak wygląda i działa taki pojazd.

Niewątpliwie największą atrakcją dla najmłodszych, w ten słoneczny i ciepły dzień, był zorganizowany przez strażaków pokaz wodnej armatki. Dzieciaki w asyście strażaków oddawały wodne strzały ze strażackiego węża.

Warto wspomnieć, iż to, co się działo, bacznie obserwował „Sznupek”, pluszowa maskotka policji, dodając ducha walki i wiary młodym zawodnikom.

Wszyscy uczestnicy w trakcie zmagań otrzymali wodę oraz słodki posiłek. Dla zawodników przygotowane były również smaczne kanapki. Dystrybucją prowiantu zajęli się uczniowie z kłobuckiego Gimnazjum.
Na zakończenie Turnieju Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski podziękował wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę. W szczególności podziękował Tomaszowi Kasprzykowi, Dariuszowi Wojnowskiemu, Rafałowi Staśkiewiczowi, którzy pomagali przy organizacji rozgrywek, Wydziałowi Edukacji, Kadr i Spraw Administracyjnych, który z ramienia Gminy koordynował przebieg całego wydarzenia przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Zarządem Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku, a także Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobucku, Komendzie Powiatowej Policji w Kłobuku, Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Kłobucku.

Na koniec, oprócz pamiątkowych dyplomów Burmistrz wręczył medale oraz przekazał zestawy zabawek dla przedszkolaków, a dla uczniów szkół podstawowych sprzęt sportowy.
W zawodach sędziowali: Tomasz Kasprzyk, Dariusz Wojnowski, Rafał Staśkiewicz, Rafał Kowalczyk, Arkadiusz Morga, Marcin Pazera, Urszula Sikorska, Marta Suchańska oraz Mariusz Kowalik.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciakom. Mamy nadzieją, że Turniej sprawił wiele radości i satysfakcji.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

KLASYFIKACJA

3 miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobodnie
4 miejsce – Zespół Szkół w Libidzy

MECZ PIŁKI NOŻNEJ „RODZICE – NAUCZYCIELE” - 9 : 4